Piękne i długie rzęsy podkreślające spojrzenie – Kępki rzęs

Piękne i długie rzęsy podkreślające spojrzenie – Kępki rzęs

Każda kobieta marzy o pięknych, długich, gęstych rzęsach, które podkreślają spojrzenie i dodają uroku. Niestety tylko niektóre panie mogą pochwalić się naturalnymi, spektakularnie długimi rzęsami. Na szczęście rynek kosmetyczny rozwija się w bardzo szybkim tempie i umożliwia uzyskanie efektu sztucznych rzęs bez większych problemów.

Na drogeryjnych półkach można znaleźć tusze do rzęs, które dzięki specjalnie dobranym szczoteczkom i formułom, pozwalają na wydłużenie, podkręcenie czy zagęszczenie rzęs. Dla kobiet, które nie lubią, nie potrafią lub po prostu nie mają czasu na poranny makijaż, dobrym rozwiązaniem może okazać się założenie rzęs u kosmetyczki. Obecnie stosuje się wiele metod stylizacji rzęs, które pozwolą na uzyskanie naturalnego efektu, jak w przypadku stylizacji 1:1. Dla odważnych pań dostępne są specjalne metody objętościowe 2D, a nawet 8D, które pozwalają na stworzenie wachlarza rzęs. Coraz bardziej popularne jest również używanie kolorowych rzęs w stylizacjach, które świetnie sprawdzają się latem.

Niektóre panie są uczulone na kleje do rzęs stosowane przez stylistki, dlatego ta metoda nie sprawdzi się u osób ze skłonnością do alergii. Aby móc osiągnąć podobny efekt, warto pokusić się o założenie sztucznych rzęs na pasku lub zakupić kępki rzęs, które są dostępne praktycznie w każdej drogerii. Klej do ich aplikacji nie jest tak agresywny, jak w przypadku tych stosowanych przez stylistki. Kępki rzęs pozwalają na osiągniecie bardziej naturalnego efektu, można zaaplikować je wzdłuż całej linii rzęs lub tylko w kącikach. Ich aplikacja nie jest trudna, jednak wymaga wprawy, dlatego warto poćwiczyć ich zakładanie przed lusterkiem. Aby ułatwić sobie zadanie, można użyć przy zakładaniu pęsety. Kępki rzęs sprawdzą się w makijażu codziennym, jak i wieczorowym, jednak należy pamiętać, że efekt nie jest trwały i powinno się je usunąć wraz makijażem. Poniżej podpowiadamy jak ściągnąć sztuczne rzęsy podczas demakijażu oczu.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy? Jest to naprawdę proste, jednak należy wykazać się wyczuciem, żeby nie wyrwać wraz ze sztuczną kępką naturalnej rzęsy. Wystarczy delikatnie pociągnąć za pojedynczą kępkę rzęs. Aby ułatwić sobie zadanie, można wcześniej przetrzeć powiekę wacikiem nasączonym płynem micelarnym lub innym preparatem przeznaczonym do demakijażu oczu, który rozpuści klej.

Należy pamiętać, że zarówno tusz, jak i sztuczne rzęsy, mogą osłabiać naturalne rzęsy. Warto zadbać o ich kondycję i regularnie stosować odżywki, które można nakładać wieczorem lub jako bazę pod tusz.

W przygotowaniu artykuły pomógł portal: https://redtips.pl/

Dodaj komentarz