Zdrowe stopy – jakie skarpety kupić

Zdrowe stopy – jakie skarpety kupić

Jak dbać o stopy?

Zdrowe stopy o nie tylko dobry but. Nasze stopy nie stykają się z nim bezpośrednio. Pierwszy kontakt mamy ze skarpetą. Dlatego też przynajmniej tak samo ważne jak odpowiednie obuwie są dobrej jakości skarpety. O stopy musimy także dbać już od najmłodszych lat. Jako rodzice powinniśmy zadbać o to aby nasze dziecko miało zarówno dobrze dobrane skarpety jak i obuwie. Jako dorośli powinniśmy zrobić to samo dla siebie.

Dlaczego jest to tak ważne?

Nasze stopy, często codziennie, są schowane szczelnie w bucie przez wiele godzin. To naraża je na nadmierną potliwość,a co za tym idzie nieprzyjemną woń. Oczywiście idealnym rozwiązaniem było by zdjęcie obuwia tuż po przyjściu do pracy, jednak w wielu przypadkach jest to zwyczajnie nie możliwe. Żeby więc przez długie lata cieszyć się zdrowymi stopami powinniśmy kupić dobrej jakości skarpety jak i obuwie. Tylko w ten sposób unikniemy problemów ze stopami, na których znajduje się bardzo duża liczba gruczołów potowych, a zatem częścią naszego ciała wymagającą specjalnego traktowania.

Zdrowe stopy – jakie skarpety kupić

Oczywiście komfort ma wielkie znaczenie, jednakże na zdrowe stopy przede wszystkim wpływ ma materiał z jakiego wykonane są skarpety. Najlepiej dla zdrowia naszych stóp wybierać te wykonane z naturalnych włókien z minimalnym procentem włókien syntetycznych. Dlaczego? Włókna naturalne np. wysokogatunkowa bawełna sprawi, że skarpety będą miękkie, miłe dla skóry, zapewnią cyrkulację powietrza, nasz stopy będą mogły „oddychać” i nie będą się pocić. Kilka procent włókien syntetycznych zapewni natomiast odpowiednią wytrzymałość oraz elastyczność.

Skarpetki wykonane z włókien naturalnych z domieszką syntetyku w strategicznych miejscach, takich jak palce i pięty, będą najlepszym wyborem. To połączenie zagwarantuje zdrowe stopy, a także wytrzymałość. Będziemy mogli cieszyć się wybraną przez nas parą przez długi czas. Zapomnimy o szybkiej utracie koloru, mechaceniu czy dziurach na palcach już pierwszego dnia.

Zdrowe stopy to także technologia jaką wykonane są skarpety. Aby zapobiegać odciskom oraz odgnieceniom na stopach warto kupować te bezszwowe albo o płaskim szwie. Nie należy także zapominać o tym aby dobrać odpowiedni rozmiar skarpet. Warto zwrócić także uwagę na ich elastyczność aby odpowiednio przylegały do stopy, a jednocześnie nie powodowały ucisku. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla osób, których stopy bywają opuchnięte bądź mają je bardzo wrażliwe.

Teraz już wiecie jakie skarpety kupować aby cieszyć się zdrowymi stopami przez długie lata.

Dodaj komentarz