Czy tradycyjne zegarki zostaną wyparte przez smartwatche?

Czy tradycyjne zegarki zostaną wyparte przez smartwatche?

Każdy z nas ma w kieszeni zazwyczaj smartfona, więc potrzeba noszenia na nadgarstku zegarka znacznie zmalała. Wciąż wiele osób to lubi, jeśli nie ze względów estetycznych, to choćby po to, aby nie musieć wyjmować telefonu z kieszeni, aczkolwiek coraz większą popularnością cieszą się elektroniczne alternatywy do tradycyjnych zegarków. Mowa tutaj oczywiście o smartwatchach, a także smartbandach. Czy to oznacza, że tradycyjne zegarki niedługo znikną

Tradycyjne zegarki tracą na popularności, ale wciąż jeszcze nie dogorywają

Tradycyjnych zegarków wciąż jest stosunkowo dużo, czy to w Internecie, czy w sklepach z biżuterią, czy zwykłych sieciówkach. Mimo to nie da się oprzeć wrażeniu, że są powolnie wypierane. Piorunujące wrażenie robi fakt, że w 2019 roku wysłano do sprzedaży więcej Apple Watchów niż wszystkich szwajcarskich zegarków.

Tradycyjne zegarki utrzymują pewną popularność z dwóch powodów: dobrze wyglądają, a także mogą być symbolem prestiżu. Rolex za kilkanaście tysięcy złotych w końcu pokazuje godzinę tak samo dobrze, jak tania podróbka za kilkadziesiąt złotych. Powoli jednak nawet to się zmienia, biorąc pod uwagę, że na rynku można znaleźć także wiele tak zwanych modeli hybrydowych.

Na pierwszy rzut oka wyglądają one bardzo podobnie do zwykłych zegarków, przez co zadowolą tradycjonalistów, ale zazwyczaj wyposażone są w szereg niewidocznych, ale użytecznych funkcji, takich jak licznik kroków czy pulsometr. Można z nich skorzystać po połączeniu zegarka ze smartfonem.

Smartwatche kuszą wygodą i mnogością funkcji

Do najbardziej cenionych i lubianych smartwatchy należą bez wątpienia Apple Watche, natomiast modeli na rynku jest cała masa. Różnią się one wyglądem, jakością i ilością funkcji. Spotkamy w nich m.in. tryby do stosowania podczas uprawiania sportu, możliwość odbierania połączeń czy odczytywania powiadomień, GPS i wiele, wiele innych.

W erze szybkich ładowarek nie jest problemem nawet konieczność bardzo częstego ładowania, która, co oczywiste, przy tradycyjnych zegarkach nie występuje. Ceny tych urządzeń w ostatnich latach znacząco spadły, więc nie trzeba wydawać majątku, aby cieszyć się funkcjonalnym, eleganckim smartwatchem. Dobierając model dla siebie, warto skorzystać z rzetelnego rankingu, takiego jak ten: https://techpolska.pl/najlepsze-smartwatche-2020/. Można w ten sposób oszczędzić sporo czasu, który trzeba by poświęcić na samodzielne poszukiwania najciekawszych propozycji.

Podsumowując, tradycyjne zegarki prawdopodobnie nigdy nie znikną do końca, ale smartwatche (w tym hybrydowe) z pewnością są dla nich dużym zagrożeniem. Do niedawna branża zdawała się być tego faktu nieświadoma, ale już jest to widoczne. Choćby w tym, że coraz więcej uznanych producentów zwykłych zegarków wypuszcza coraz więcej modeli „inteligetnych”.

Dodaj komentarz