Jak zorganizować wesele zimą?

Jak zorganizować wesele zimą?

Idealną porą roku na organizację wesela jest oczywiście lato, ewentualnie wiosna. Między kwietniem a sierpniem pogoda zwykle dopisuje, co pozwala na przeniesienie części imprezy w plener i zapewnienie gościom rozrywek na świeżym powietrzu. Nie znaczy to jednak, że organizacja wesela zimą jest z góry skazana na porażkę. Zimowa pora roku też ma przecież swój niewątpliwy urok, który wręcz kojarzy się z bajecznymi uroczystościami, także tymi weselnymi i ślubnymi.

Zimowe wesele powinno być pełne śniegu, który niewątpliwie najmocniej kojarzy się z tą porą roku. Pogoda bywa jednak kapryśna. Trudno przewidzieć, jaka aura będzie panować w dniu wesela, bo te długoterminowe prognozy pogody zwykle totalnie się nie sprawdzają. W Polsce śniegu jest zresztą coraz mniej. W ciągu ostatnich kilku lat brakowało go nawet podczas Świąt Bożego Narodzenia, więc trzeba by mieć wyjątkowe szczęście, by natrafić na niego właśnie w dniu swojego wesela. Ale jest jeszcze inny sposób na to, aby go sobie zapewnić.

Wystarczy zorganizować całe wesele w górach – np. w popularnych Tatrach, albo cichych i spokojnych Bieszczadach. Akurat typowe miejscowości górskie potrafią być mocno zaśnieżone już od końca listopada do samego marca. A pięknych ośrodków turystycznych w tych rejonach nie brakuje. Niektóre z nich wręcz specjalizują się w przygotowywaniu klimatycznych imprez weselnych.

Takie zimowe wesele w górach warto też połączyć od razu z typowymi dla tej pory roku atrakcjami. A gdyby tak zaproponować gościom prawdziwy kulig? Organizacja wesela będzie do tego świetnym pretekstem. A ludzie, którzy żyją na co dzień w dużych miastach, prawdopodobnie nie mają nawet pojęcia o tym, jak wiele emocji potrafi dostarczyć kulig, który jest ciągnięty przez konie, a nie przez samochód czy inny pojazd zmotoryzowany. Innym przykładem doskonałej atrakcji będą różnego rodzaju sporty zimowe.

Nikt nie powiedział, że wesele musi polegać wyłącznie na piciu, rozmowach i tańcach. Znacznie większe wrażenie wywrze na gościach impreza, której część odbędzie się na stoku. A każdy na pewno z przyjemnością zajmie się szusowaniem na nartach bądź zjeżdżaniem na snowboardzie. To te rozrywki sprawią, że wesele stanie się niezapomnianym przeżyciem.

Górski zimowy klimat stworzy też idealny krajobraz do wykonania fantastycznej sesji ślubnej. Warto wykorzystać w niej elementy otoczenia i zadbać o to, by na zdjęciach pojawiły się przysypane śniegiem choinki, sanie czy sale z kominkiem. Taka sesja stanie się niezwykłą pamiątką. Wykonane zdjęcia można będzie też wręczyć gościom w ramach drobnego prezentu.

Dodaj komentarz