Tape on, czyli metoda kanapkowa – najnowsza metoda doczepiania włosów

Tape on, czyli metoda kanapkowa – najnowsza metoda doczepiania włosów

Długie, gęste i lśniące włosy to marzenie nie jednej kobiety. Niestety nie każda z nas jest posiadaczką naturalnie gęstych włosów, które rosną w szybkim tempie. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z marzeń o długich i pięknych kosmykach. Rozwiązaniem problemu może okazać się przedłużanie włosów metodą tape on, czyli inaczej zwaną kanapkową. Ta metoda to prawdziwy hit ostatnich kilku sezonów i cieszy się niesłabnącą popularnością. Zobacz, na czym polega metoda kanapkowa, czym różni się od innych i ile może kosztować.

Metoda kanapkowa – na czym polega?

Metoda kanapkowa lub inaczej tape on polega na doczepieniu pasm włosów, które są umieszczone na silikonowej taśmie. Taśmy te mocowane są tuż przy skórze głowy, dlatego też są niewidoczne i niewyczuwalne. Taka metoda nie obciąża naturalnych włosów ani nie powoduje dyskomfortu podczas wykonywania codziennych czynności. Włosy przedłużone na kanapki można modelować w dowolny sposób oraz wiązać je w kitkę lub koka. Co więcej, nie ma problemu z tym, aby suszyć je suszarką czy kręcić na lokówkę. Wlosy tape on są odporne na wysokie temperatury a taśmy silikonowe, na które są mocowanie, nie powodują alergii.

Zaleta metody kanapkowej jest jej delikatność. Jest to jedna z mniej inwazyjnych metod przedłużania włosów. Nie wymaga ona użycia agresywnych środków chemicznych oraz wysokiej temperatury. Jest to więc idealna metoda dla posiadaczek delikatnych i cienkich włosów, które się łamią lub mają tendencję do wypadania. Metoda tape on polega na połączeniu naturalnego pasma włosów z dwiema dopinkami, umieszczonymi na silikonowej taśmie. Doczepiane pasma umieszcza się od spodu i z góry naturalnych włosów. Właśnie z tego powodu nazywa się tę metodę kanapkową.

Cena i trwałość przedłużania metodą tape on

Przedłużanie włosów metodą kanapkową warto powtarzać co 4-6 tygodni dla zachowania ładnego efektu. Częstotliwość powtarzania zabiegu uzależniona jest głównie od indywidualnego tempa wzrostu włosów. W momencie, gdy włosy mocniej odrosną, należy zdjąć silikonowe taśmy, przygotować je do ponownego użycia oraz przyczepić na nowo. Doczepiane pasma można używać nawet do 5-6 razy co gwarantuje trwałość tej metody do ok. pół roku.

Jeśli chodzi o koszt, to niestety nie należy on do najniższych i nie schodzi poniżej 1000 zł. Lepszej jakości włosy są droższe, więc jeśli zależy Ci na ich trwałości i naturalnym wyglądzie to powinnaś przygotować się na wydatek rzędu 2000-4000 złotych. Pamiętaj jednak, że Twoje włosy staną się długie, gęste i przy tym będą wyglądać bardzo naturalnie.

Dodaj komentarz