Jakie zalety posiadają słomki z papieru?

Jakie zalety posiadają słomki z papieru?

Alarmujące wiadomości i doniesienia ekologów,  które od dłuższego czasu krążą w mediach i potwierdzają doskonale już znane informacje, przypominają nam, że plastik to prawdziwy, choć przez wielu z nas postrzegany jako niepozorny, zabójca dla naszej planety. Sztuczne tworzywo, które zanieczyszcza Ziemię i zatruwa ją swoją obecnością przez setki lat, utrudnia również życie wszystkich organizmów, które na niej egzystują. Jest równie niebezpieczny zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Sporo polimerów tworzących plastik, wydziela szkodliwe substancje, które są współodpowiedzialne za rozwój chorób takich jak nowotwory.

Czy naprawdę potrzebnych jest więcej argumentów, by z niego zrezygnować?

Choć całkowite wykluczenie plastiku z naszego życia stanowi prawdziwe wyzwanie, można ten proces rozpocząć od małych i konsekwentnych, ale jakże znaczących zmian. Jedną z nich jest zrezygnowanie z plastikowych słomek i zastąpienie ich papierowymi odpowiednikami. Dzięki temu wciąż będziemy mogli w wygodny sposób spożywać różnego rodzaju napoje, żyjąc przy tym w zgodzie z naturą i nie narażając się na działanie szkodliwych polimerów.

Jakie zalety posiadają słomki z papieru?

  1. Są biodegradowalne, a zużyte zaczynają się naturalnie rozkładać w ciągu kilku dni. Dzięki temu, w przeciwieństwie do słomek plastikowych, które przez kilkaset lat zalegają na naszej planecie, nie wydzielają toksycznych substancji i są w pełni bezpieczne dla środowiska.
  2. Choć droższe od swoich plastikowych odpowiedników, słomki z papieru wciąż są stosunkowo tanie, a ich ceny są korzystne na tyle, że nie stanowią obciążenia dla budżetu przeciętnej osoby. Cena, która oscyluje w granicach kilkunastu groszy za sztukę jest tym bardziej atrakcyjna dla przedsiębiorstw, stanowiąc znakomitą inwestycję w stan Ziemi.
  3. Poprawiają samopoczucie. Korzystając z tego rozwiązania mamy świadomość przyczyniania się do działań w słusznym celu, które mają za zadanie dbanie o dom nas wszystkich – planetę. Stosowanie słomek papierowych przez różnego rodzaju firmy, restauracje i kawiarnie sprawia, że są one lepiej postrzegane przez klientów i kreują tym samym swój wizerunek marki społecznie odpowiedzialnej, co przekłada się na rozmaite, wymierne korzyści.
  4. Są…ładne! To produkt, który występuje w różnego rodzaju wzorach i kolorach, co stanowi dodatkową zaletę i podnosi walory estetyczne spożywanych napojów.

Słomki z papieru to proste rozwiązanie, które znacząco wpływa na zmniejszenie produkcji i zużycia plastikowych słomek. To z kolei duży krok w walce o zdrową, zieloną Ziemię, która nie jest zatruwana tak ogromną ilością toksycznych odpadów. Warto więc połączyć przyjemne z pożytecznym i raz na zawsze pożegnać się z plastikowymi słomkami, które nie przynoszą ani nam, ani planecie żadnych profitów.

Dodaj komentarz