Makijażowe wpadki – czyli, czego powinnaś unikać!

Makijażowe wpadki – czyli, czego powinnaś unikać!

Prędzej, czy później każda kobieta zaczyna interesować się make up’em. W wieku nastoletnim, to fascynujący zabieg wprowadzający młode damy do świata dorosłych kobiet. Później często to już nawyk, który służy tuszowaniu niedoskonałości i poprawiający samopoczucie. Zrobienie jednak dobrego makijażu, jest swojego rodzaju wyzwaniem. Tym bardziej że wiele, kobiet nawet latami popełnia makijażowe wpadki!

Pięć najpopularniejszych błędów w makijażu:

1. Niedostoswany odcień podkładu.

Zarówno zbyt jasny, jak i za ciemny odcień podkładu, psuje efekt makijażu, czyniąc go nienaturalnym. Aby, uniknąć tego problemu warto testować odcienie, aplikując niewielką ilość na linię żuchwy. Ten, który najłatwiej dostosuje się do naturalnego kolorytu skóry, będzie tym właściwym.

2. Pomijanie szyi!

To jeden z najczęstszych i najszybciej rzucających się w oczy błędów w makijażu. Podkład powinien być aplikowany na twarzy i szyję, niekiedy też na dekolt, w innym przypadku, tworzy się niechciany efekt maski.

3. Nadmierne aplikowanie bronzera.

Pierwsza, złota, do zapamiętania zasada to — bronzera nie nakładamy na całą twarz! Ogólnie rzecz biorąc, bronzer nie jest niezbędny w codziennym makijażu, jeśli jednak decydujemy się na jego aplikowanie, warto zgłębić tajniki konturowania twarzy. Wiele dostępnych w drogeriach paletek posiada, grafikę wskazującą miejsca twarzy, na które nakłada się poszczególne warstwy, czy to bronzera, różu, czy rozświetlacza. To świetna podpowiedź, do tego, by dobrze się umalować.

4. Stosowanie wodoodpornego tuszu w makijażu codziennym.

Dlaczego, właściwie wodoodporny tusz na co dzień jest błędem? Tego typu tusz ma swoją specyficzną konsystencję, znacznie mocniejszą niż ten zwykły. Dlatego, jego codzienne stosowanie może doprowadzić do suchych i kruszących się rzęs, co wygląda nieestetycznie.

5. Szminka na suchych ustach.

Pomadka zaaplikowana na wysuszone usta, zawsze będzie wyglądała źle. Często prowadzi ona do tzw. „nierównomiernego schodzenia” szminki. Sposób na uniknięcie tego jest banalnie prosty, wystarczy przed pomalowaniem ust, nawilżyć je, chociażby kremem Nivea. W okresie jesienno-zimowym, kiedy wiele z nas dotyka problem pękających ust, warto stosować peelingi oraz natłuszczać usta na noc np. wazeliną.

Warto dodatkowo pamiętać, że aby makijaż zawsze ładnie się prezentował niezbędna, jest dbałość o stan cery. Dokładny demakijaż, nawilżanie skóry i stosowanie właściwych kosmetyków dla swojego typu skóry, to postawy, które gwarantują utrzymanie cery we właściwym stanie.

1 Comment

Dodaj komentarz