Miłość z Internetu

Miłość z Internetu

W obecnych czasach życie towarzyskie coraz bardziej przenosi się do Internetu. Prowadzimy blogi, odwiedzamy portale społecznościowe, wymieniamy się poglądami na grupach dyskusyjnych. Wszystko to sprawia, że mamy coraz mniej realnych i bliskich znajomości i wielu osobom trudno jest znaleźć sobie partnera. Właśnie wtedy warto skorzystać z pomocy portali randkowych.

Co warto wiedzieć o portalach randkowych?

Portale randkowe są to specjalne strony internetowe stworzone po to, aby nieznajome osoby mogły tą drogą zawierać znajomości. W sieci znajdziemy ich co najmniej kilkadziesiąt. Jedne są płatne, inne darmowe a jeszcze inne przeznaczone dola rolników albo katolików. Bez względu jednak na profil portalu wszystkie one działają w podobny sposób. Aby w ogóle móc korzystać z danego portalu najpierw trzeba dokonać jednorazowej rejestracji. Później wypełniamy swój profil, który jest swego rodzaju wizytówką. Warto tam zamieścić chociaż jedno zdjęcie i główne informacje o sobie. Możemy podać wiek, płeć, miejsce zamieszkania, wzrost, kolor włosów czy wykształcenie. Warto także dodać nieco więcej informacji o sobie takich jak: zainteresowanie, sposób spędzania wolnego czasu czy preferencje co do przyszłego partnera. Korzystanie z portali jest łatwe dzięki wyszukiwarkom. Mechanizm ten pozwala przefiltrować profile uwzględniając wybrane kryteria, na przykład miasto i stan cywilny. Gdy ktoś wyda nam się interesujący nawiązujemy z nim konwersację. Można także nie robić nic, tylko czekać aż to druga strona do nas napisze.

Jak wygląda korzystanie z portali randkowych?

Osoby zarejestrowane na portalach randkowych bardzo często piszą z kilkom osobami jednocześnie i na początkowym etapie nie ma w tym nic złego, bo każdy próbuje się zorientować w sytuacji. Zwykle, gdy przez dłuższy czas pisze nam się z kimś dobrze, umawiamy się na realne spotkanie. Losy takich spotkań są bardzo różne. Czasami takie jedno spotkanie może zapoczątkować miłość na całe życie. W jego wyniku później powstaje małżeństwo oraz rodzą się dzieci. Częściej jednak kończy się właśnie na tym jednym spotkaniu, bo poznana osoba odbiega od wyobrażeń jakie powstały podczas pisania. Nie należy się jednak zrażać i próbować dalej. Warto podkreślić, że nie wszyscy na portalach randkowych szukają miłości na całe życie. Są osoby, które zwyczajnie chcą się zaprzyjaźnić albo miło spędzić czas. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że intencje są jasne. Pozytywnym skutkiem ubocznym korzystania z portali randkowych są trwałe znajomości i przyjaźnie, które powstały w sytuacji, gdy dwie strony polubiły się ale jednak nie zdecydowały się na związek.

Dodaj komentarz