Sklep z koszulami online – jak wybrać najlepszą, męską koszulę?

Sklep z koszulami online – jak wybrać najlepszą, męską koszulę?

Koszula to popularny element męskiej garderoby, którego nie może zabraknąć w szafie żadnego mężczyzny. To dlatego, że to w pewnym sensie uniwersalny element męskiego ubioru, który sprawdza się na wiele różnych okazji. Bez względu na to, czy idziesz na imprezę, romantyczną kolację we dwoje, spotkanie rodzinne, czy inną uroczystość o oficjalnym i podniosłym charakterze – pewne jest, że założysz koszulę. Warto zatem zawczasu wyposażyć swoją szafę w kilka eleganckich koszul na te lepsze okazje.

Kupowanie nowej koszuli – sklep z koszulami stacjonarny czy online?

Zakup nowej koszuli nie może być przypadkowy – jeśli chcesz dobrze wyglądać, musisz zwracać uwagę na jej krój, kolor, a także sam materiał. W tej kwestii nie powinieneś stawiać na całkowitą dowolność.

Nie da się ukryć, że zakup koszuli w stacjonarnym sklepie (choć dla części panów wygodny) jest niepraktyczny. To dlatego, że wymaga zorganizowania odpowiedniej ilości czasu, który trzeba poświęcić na dojazd do sklepu, wyszukanie odpowiedniej koszuli i wreszcie jej przymierzenie. Z tego powodu coraz więcej mężczyzn decyduje się na wygodniejsze (i tym samym szybsze) zakupy online. Internetowy sklep z koszulami często jest dużo lepiej wyposażony, a przy tym czynny 24h na dobę. Przed zdecydowaniem się na zakupy online, warto dokładnie znać wymiary swojego ciała, dzięki temu dopasujesz idealną koszulę.

Wybierz odpowiedni rozmiar koszuli

Idealnie dobrana koszula powinna posiadać przylegający do szyi kołnierzyk. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie był on zbyt ściśle przylegający do ciała. Najlepiej, aby w mierzonym obwodzie zostało około 1 cm luzu, tak aby można było swobodnie włożyć palec (ewentualnie dwa, ale nie więcej) pomiędzy szyję, a zapięty kołnierzyk. Warto przy tym pamiętać, aby kształt kołnierzyka koszuli nie był przypadkowy – najlepiej dobrać go do kształtu twarzy, długości szyi, a także formalności danej okazji, na którą koszula zostanie założona.

Wybierając odpowiedni rozmiar koszuli w sklepie online, należy także pamiętać o swoim wzroście. Koszulę należy dobierać według tabeli rozmiarów, warto przy tym pamiętać, że poszczególne sklepy mogą posiadać nieco inne rozmiarówki. Pamiętaj zatem o tym, aby za każdym razem dokładnie sprawdzać tabelę rozmiarów koszuli – zwłaszcza kupując ją w nowym sklepie.

Oczywiście sam rozmiar koszuli to nie wszystko – trzeba jeszcze zwracać uwagę na jej krój, mankiety i guziki, których odpowiedni wybór jest już raczej sprawą dość mocno indywidualną. Najlepszym pomysłem będzie zatem kupno koszuli w sklepie online, ponieważ na spokojnie będziesz mógł wybrać najlepszy model pasujący do okazji, a także Twojego gustu.

Dodaj komentarz